آموزش دوربین مداربسته

کدک H.265 دوربین مداربسته

این مقاله بصورت جامع درباره کدک H.265 دوربین مداربسته توضیحاتی خواهد داد که نشان می دهد تفاوت کدک H.265 با کدک H.264 چیست؟ چه تغییراتی در آینده روی کارکرد کدک H.265 روی می دهد و اصلا آیا کدک H.265 کیفیت تصویر دوربین مدار بسته را بهتر می کند؟!

قسمت دوم راهنمای نصب مدار اعلام سرقت و هشدار (Alarm Circuits)

برای کاهش سیم کشی و نصب مجزای مدارهای اعلام سرقت نیاز است کمی به جزئیات بپردازیم و نحوه سیم کشی مجزا یا ترکیبی سنسورهای تماسی یا مغناطیسی اعلام هشدار سرقت را بصورت تصویری شرح دهیم. در ادامه به حلقه های هشدار و مدار کوتاه ITB ..

معایب و مزایای سیستم کنترل دسترسی زیستی (بایومتریک)

چرا سیستم کنترل دسترسی زیستی مثل اسکن اثر انگشت یا چشم امنیت را بالا می برد؟ مزایای استفاده از سیستم کنترل دسترسی با تکنولوژیهای تشخیص زیستی و بایومتریک چیست؟ خرید سیستم کنترل دسترسی زیستی کدام تکنولوژی برای کسب و کار ما مناسب است؟

پیشگیری از سوختن هارددیسک سیستم نظارت تصویری

به محض قطع شدن رکوردر سیستم نظارت تصویری یا از بین رفتن داده های تصویری همه فکر می کنند هارددیسک ها سوخته اند. چطور باید از سوختن هارددیسک سیستم نظارت تصویری پیشگیری کنیم و چه عواملی در سوختن هارددیسک یا از کار افتادن سیستم ذخیره سازی دوربین های مداربسته ..

حسگر تشخیص حرکت چطور کار می کند؟ (قسمت آخر : توصیه هایی برای نصب در محیطهای گوناگون )

همه توضیحاتی که در دو مقاله قبلی دادیم را در این قسمت جمع بندی کرده و توصیه ها و راهنماییهای خوبی برای نصب سنسور تشخیص حرکت در فضاهای رایج برای نصاب سنسور تشحیص حرکت (Motion Detectors) ارائه خواهیم کرد. با سی سی تی وی آنلاین همراه شوید.

راهنمای نصب مدار اعلام سرقت و هشدار (Alarm Circuits)

در این مقاله آموزش نصب و راه اندازی سیستم هشدار سرقت و ضد سرقت می توانید با نحوه کارکرد مدار سیستم اعلام سرقت و سنسور تشخیص سرقت و سیستم های مرکزی هشدار آشنا شوید. مدارهای ساده اعلام هشدار بسادگی با سنسور و جفت سیم ...

لیست کامل دوربین های مداربسته OEM داهوا

در این مقاله دوربین مداربسته در سی سی تی وی آنلاین لیست OEM های داهوا را در بیش از 35 برند سازنده دوربین مداربسته مشاهده خواهید کرد که به همراه لینک وب سایتهایشان می تواند شما را در استفاده از محصولات نظارت تصویری (CCTV) ...

حملات وسیع بدافزار Ransonware باج گیری در جهان (راههای پیشگیری برای کاربران ایرانی)

حملات وسیع روز گذشته بدافزار باج گیری جدید WannaCry به حدی رسید که بیش از 99 کشور مورد حجوم قرار گرفتند و بدلیل تجربه این مشکل در ایران، بهتر دیدیم با اطلاعات مفیدی کاربران ایرانی را مطلع و راههای پیشگیری از آن را شرح دهیم. با سی سی تی وی آنلاین همراه شوید..

تایید راه نفوذ میلیونها محصول هایک ویژن! (لینک دانلود فرم ورهای جدید)

بالاخره هایک ویژن پس از ماهها با تایید وجود راه نفوذ امنیتی Backdoor روی میلیونها دوربین مداربسته هنوز هیچ راه حلی برای این مشکل ارائه نکرده است. موسسه امنیت سایبری ملی آمریکا وضعیت هشدار را 10 از 10 اعلام کرده است...

حسگر تشخیص حرکت چطور کار می کند؟ (قسمت دوم : آنتی ماسک، Pet immune)

الگوی تشخیصی در حسگرهای Motion Detection برای تشخیص انسان یا حیوانات چگونه است؟ برای جلوگیری از کور شدن سنسورها می توان از تکنولوژی ضد پوشش یا Antimask استفاده کرد. در ادامه بیشتر با سنسورهای تشخیص حرکت آشنا می شوید.

کاهش افت فریمهای تصویر در انتقال تصویر دوربین مداربسته (قسمت پایانی)

با مشکلاتی که باعث افت یا حذف فریم تصویر دوربین مداربسته در سیستم نظارت تصویری (CCTV) می شود آشنا شدیم اما هنوز بطور کامل درمورد علل و راه حل آن چیزی نگفتیم. در این قسمت بطور کامل به مشکل پرداخته و برای برطرف شدن مشکل راه حلهایی ارائه ...

کاهش افت فریمهای تصویر در انتقال تصویر دوربین مداربسته

اشکالات انتقال تصویر دوربین مدار بسته و سیستم نظارت تصویری تا به حال گریبان همه کسانی را که به نوعی به نصب دوربین مداربسته پرداخته اند گرفته است. در این مقاله آموزش دوربین مداربسته راههای کاهش حذف فریمهای تصویر در ذخیره سازی را بررسی می کنیم.

راهنمای خرید سنسور شکست شیشه و سنسور صوتی ضد سرقت (قسمت دوم : سنسور صوتی و ضربه ای شیشه)

برای نصب سنسور صوتی تشخیص شکست شیشه باید نکات بیشتری را نسبت به سنسور تشخیص ضربه در نظر داشته باشیم. احتمال تولید صداهای محیطی مزاحم بسیار بیشتر از برخوردهای اشتباه اجسام به شیشه است بنابراین نصب حسگر صوتی بیشتر چالش برانگیز ...

راهنمای خرید سنسور شکست شیشه و سنسور صوتی ضد سرقت

برای نصب و راه اندازی سیستم های نظارت تصویری متصل به سیستم های تشخیص سرقت باید با سنسورهای شکست شیشه بیشتر آشنا شوید. این مقاله شما را در انتخاب و خرید سنسورهای تشخیص شکست شیشه کمک خواهد کرد.

محاسبه و تخمین حافظه و پهنای باند مورد نیاز دوربین مداربسته (قسمت چهارم - پایانی)

برای محاسبه فضای ذخیره سازی و پهنای باند دوربین مدار بسته بهتر است از نرم افزارهای محاسب دوربین مدار بسته هم استفاده کرد و نحوه کار آنها را یاد گرفت. در قسمت آخر، جمع بندی مقاله آموزش محاسبه حافظه و ذخیره دوربین مدار بسته ...